venue burgee

LSC Autumn Series 2019

Lilliput Sailing Club

event burgee

Results are provisional as of 20:42 on October 18, 2020

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: PY, Entries: 43, Scoring system: Appendix A
Rank Boat Class SailNo SailNo HelmName CrewName PY Autumn 1
18/10/2020 10:00
Autumn 2
18/10/2020 11:00
Autumn 3
01/11/2020 10:30
Autumn 4
01/11/2020 11:30
Autumn 5
08/11/2020 11:00
Autumn 6
08/11/2020 12:30
Autumn 7
15/11/2019 10:30
Autumn 8
15/11/2019 11:30
Total Nett
1st Big Bear Phantom   1277 Pete Harlow   1004 1.0               1.0 1.0
2nd   Laser   186331 Colin Ridley   1100 2.0               2.0 2.0
3rd   Laser   175768 Ken Barker   1100 3.0               3.0 3.0
4th   Supernova   1126 Alex Clapperton   1077 4.0               4.0 4.0
5th   Lightning 368   151 Sarah Quinn   1162 5.0               5.0 5.0
6th   STREAKER   1698 George Yoxall   1128 6.0               6.0 6.0
7th Le Cadeau Supernova   1151 Graham Green   1077 7.0               7.0 7.0
8th   2000   21969 Dave Goodliffe Jayne Lord 1114 8.0               8.0 8.0
9th   Solo   5253 Dave Marden   1142 9.0               9.0 9.0
10th   Laser 4.7   201704 Kate Jardine   1208 10.0               10.0 10.0
11th The Tiller Girls 2000   22255 Irene Hincks Heather Cowell 1114 11.0               11.0 11.0
11th   2000   22281 Martin Barker Jo Kirby 1114 11.0 OOD               11.0 11.0
11th   Laser 4.7   164735 Debbie Chirnside   1208 11.0 OOD               11.0 11.0
14th   2000   21907 Dave Hall Carrie Hall 1114 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Solo   4103 Dave Hall   1142 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   RS 600   826 Dave Nunn   920 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Wayfarer   10550 David Moran Adam Moran 1102 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Comet Zero   117 David Wheeler   1250 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Laser Radial   164736 Deborah Chirnside   1147 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Laser Radial   TBA Donna Bold   1147 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Solo   2470 Geoff Westlake   1142 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Solo   4688 Adam Moran   1142 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   2000   21030 Adrian Brown Sue Spillar 1114 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Laser Pico   TBA Adrian Jordan?   1330 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   RS Vision   203 Andy Bethell Julie Bethell 1137 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Supernova   1052 Andy Bethell   1077 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Topper   6998 Anna Eadie   1365 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   MIRROR (S/H)   50831 Bruce Boulter   1380 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   LASER RADIAL   186331 Colin Ridley (Radial)   1147 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   420   51973 Dave Goodliffe Jayne Lord 1105 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Wanderer   1381 Phil Eadie Anna Eadie 1193 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   2000   21230 Richard Ettling Penny Ettling 1114 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Lightning 368   254 Steve   1162 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   STREAKER   1565 Tim Lewis   1128 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Lightning 368   151 Tim Lewis   1162 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Firefly   3537 Graham Knott   1172 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Laser Radial   175484 Heather Cowell   1147 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Wayfarer   7833 Heather Cowell Simon Cowell 1102 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   2000   21917 Ian Scott Mrs Scott 1114 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Laser Radial   173487 Jacob Trayfoot   1147 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Laser   68668 John Wood   1100 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Solo   4392 Lance Miller   1142 45.0 DNC               45.0 45.0
14th   Laser 4.7   184129 Lynne Hazelwood   1208 45.0 DNC               45.0 45.0

Autumn 1 - 18/10/2020 at 10:00

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 09:45
Rank Boat Class SailNo SailNo HelmName CrewName PY Elapsed Corrected BCE BCR Points
1 Big Bear Phantom   1277 Pete Harlow   1004 31.14 0.31.07 0.00.00 1004 1.0
2   Laser   186331 Colin Ridley   1100 36.45 0.33.25 0.02.32 1181.334 2.0
3   Laser   175768 Ken Barker   1100 39.06 0.35.33 0.04.53 1256.875 3.0
4   Supernova   1126 Alex Clapperton   1077 39.02 0.36.15 0.05.32 1254.732 4.0
5   Lightning 368   151 Sarah Quinn   1162 43.50 0.37.43 0.07.41 1409.029 5.0
6   STREAKER   1698 George Yoxall   1128 44.43 0.39.39 0.09.38 1437.424 6.0
7 Le Cadeau Supernova   1151 Graham Green   1077 51.20 0.47.40 0.17.50 1650.117 7.0
8   2000   21969 Dave Goodliffe Jayne Lord 1114 54.34 0.48.59 0.19.55 1754.053 8.0
9   Solo   5253 Dave Marden   1142 58.00 0.50.47 0.22.28 1864.418 9.0
10   Laser 4.7   201704 Kate Jardine   1208 69.20 0.57.24 0.31.45 2228.73 10.0
11 The Tiller Girls 2000   22255 Irene Hincks Heather Cowell 1114 71.05 1.03.49 0.36.26 2284.984 11.0
11   2000   22281 Martin Barker Jo Kirby 1114 OOD       11.0
11   Laser 4.7   164735 Debbie Chirnside   1208 OOD       11.0

http://www.lilliputsc.org.uk/
sailingsec@lilliputsc.org.uk

http://www.lilliputsc.org.uk/
sailingsec@lilliputsc.org.uk

Sailwave Scoring Software 2.28.2
www.sailwave.com