event burgee venue burgee

LSC Jean Webb Trophy Series

Lilliput Sailing Club

Results are provisional as of 14:14 on July 11, 2021

Overall

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 25, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Jean Webb 1
02/05/2021 10:30
R2
13/06/2021 09:30
R3
11/07/2021 09:30
R4
08/08/2021 09:30
R5
12/09/2021 12:00
Total Nett
1st   Big Bear Phantom 1277 Pete Harlow     1.0 OOD 1.0 1.0     3.0 3.0
2nd     Solo 4489 Geoff Westlake     12.0 RET 4.0 4.0     20.0 20.0
3rd     2000 21030 Adrian Brown Sue Spillar   6.0 9.0 7.5 OOD     22.5 22.5
4th     Laser 186331 Colin Ridley     3.0 3.0 26.0 DNC     32.0 32.0
5th     Solo 4392 Lance Miller     26.0 DNC 2.0 5.0     33.0 33.0
6th     Supernova 1052 Andy Bethell     1.0 26.0 DNC 7.0     34.0 34.0
7th     Aero 7 1753 Nick Downton     2.0 26.0 DNC 6.0     34.0 34.0
8th     Solo 5253 Dave Marden     4.0 6.0 26.0 DNC     36.0 36.0
9th     Wayfarer 7833 Jamie Moir Simon   12.0 RET 13.0 11.0     36.0 36.0
10th     2000 21974 Lynne Hazelwood Heather   12.0 RET 12.0 12.0     36.0 36.0
11th     Laser 175768 Ken Barker     26.0 DNC 5.0 9.0     40.0 40.0
12th   The Tiller Girls 2000 22255 Irene Hincks Donna Bold   26.0 DNC 7.0 8.0     41.0 41.0
13th     2000 22281 Martin Barker Jo Kirby   26.0 DNC 14.0 OOD 2.0     42.0 42.0
14th     Wanderer 1381 Phil Eadie Anna Eadie   26.0 DNC 11.0 10.0     47.0 47.0
15th     Laser 4.7 44043 Carri Hall     8.0 14.0 26.0 DNC     48.0 48.0
16th     Laser 4.7 164735 Debbie Chirnside     17.0 OOD 8.0 26.0 DNC     51.0 51.0
17th     GP14 13962 David Goodliffe   1130 26.0 DNC 26.0 DNC 3.0     55.0 55.0
18th     Laser 4.7 201704 Kate Jardine     5.0 26.0 DNC 26.0 DNC     57.0 57.0
19th   Le Cadeau Supernova 1151 Graham Green     7.0 26.0 DNC 26.0 DNC     59.0 59.0
20th     2000 21917 Ian Scott Mrs Scott   26.0 DNC 10.0 26.0 DNC     62.0 62.0
21st     Laser 4.7 210704 Irene Hincks     12.0 RET 26.0 DNC 26.0 DNC     64.0 64.0
22nd     2000 21230 Richard Ettling Penny Ettling   26.0 DNC 26.0 DNC 13.0     65.0 65.0
23rd         Rod Small Richard   26.0 OOD 26.0 DNC 26.0 OOD     78.0 78.0
23rd     Laser Radial 173487 Jacob Trayfoot     26.0 OOD 26.0 DNC 26.0 DNC     78.0 78.0
23rd     Laser Pico TBA Adrian Jordan?     26.0 DNC 26.0 OOD 26.0 DNC     78.0 78.0

Jean Webb 1 - 02/05/2021 at 10:30

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Place Points
1   Big Bear Phantom 1277 Pete Harlow     OOD 1.0
1     Supernova 1052 Andy Bethell     1 1.0
3     Aero 7 1753 Nick Downton     2 2.0
4     Laser 186331 Colin Ridley     3 3.0
5     Solo 5253 Dave Marden     4 4.0
6     Laser 4.7 201704 Kate Jardine     5 5.0
7     2000 21030 Adrian Brown Sue Spillar   6 6.0
8   Le Cadeau Supernova 1151 Graham Green     7 7.0
9     Laser 4.7 44043 Carri Hall     8 8.0
10     Solo 4489 Geoff Westlake     RET 12.0
10     Wayfarer 7833 Jamie Moir Simon   RET 12.0
10     2000 21974 Lynne Hazelwood Heather   RET 12.0
10     Laser 4.7 210704 Irene Hincks     RET 12.0
14     Laser 4.7 164735 Debbie Chirnside     OOD 17.0
15         Rod Small Richard   OOD 26.0
15     Laser Radial 173487 Jacob Trayfoot     OOD 26.0

R2 - 13/06/2021 at 09:30

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Place Points
1   Big Bear Phantom 1277 Pete Harlow     1 1.0
2     Solo 4392 Lance Miller     2 2.0
3     Laser 186331 Colin Ridley     3 3.0
4     Solo 4489 Geoff Westlake     4 4.0
5     Laser 175768 Ken Barker     5 5.0
6     Solo 5253 Dave Marden     6 6.0
7   The Tiller Girls 2000 22255 Irene Hincks Donna Bold   7 7.0
8     Laser 4.7 164735 Debbie Chirnside     8 8.0
9     2000 21030 Adrian Brown Sue Spillar   9 9.0
10     2000 21917 Ian Scott Mrs Scott   10 10.0
11     Wanderer 1381 Phil Eadie Anna Eadie   11 11.0
12     2000 21974 Lynne Hazelwood Heather   12 12.0
13     Wayfarer 7833 Jamie Moir Simon   13 13.0
14     2000 22281 Martin Barker Jo Kirby   OOD 14.0
14     Laser 4.7 44043 Carri Hall     14 14.0
16     Laser Pico TBA Adrian Jordan?     OOD 26.0

R3 - 11/07/2021 at 09:30

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName PY Place Points
1   Big Bear Phantom 1277 Pete Harlow     1 1.0
2     2000 22281 Martin Barker Jo Kirby   2 2.0
3     GP14 13962 David Goodliffe   1130 3 3.0
4     Solo 4489 Geoff Westlake     4 4.0
5     Solo 4392 Lance Miller     5 5.0
6     Aero 7 1753 Nick Downton     6 6.0
7     Supernova 1052 Andy Bethell     7 7.0
8     2000 21030 Adrian Brown Sue Spillar   OOD 7.5
9   The Tiller Girls 2000 22255 Irene Hincks Donna Bold   8 8.0
10     Laser 175768 Ken Barker     9 9.0
11     Wanderer 1381 Phil Eadie Anna Eadie   10 10.0
12     Wayfarer 7833 Jamie Moir Simon   11 11.0
13     2000 21974 Lynne Hazelwood Heather   12 12.0
14     2000 21230 Richard Ettling Penny Ettling   13 13.0
15         Rod Small Richard   OOD 26.0

http://www.lilliputsc.org.uk/
sailingsec@lilliputsc.org.uk

http://www.lilliputsc.org.uk/
sailingsec@lilliputsc.org.uk

Sailwave Scoring Software 2.28.2
www.sailwave.com